Choď na obsah Choď na menu

Niemcy pokonują Armenię, kwalifikując się do Kataru 2022

Niemcy, które zakwalifikowały się z kilkoma meczami do stracenia, zakończyły Grupę J z dziewięcioma zwycięstwami na dziesięć po pokonaniu Armenii 4:1 dzięki uprzejmości Ilkay'a Gundogana na stadionie Republican Stadium.
Dobry na Flick za wybicie Leroya Sane'a i Thomasa Mullera w drugiej połowie. Bayern Monachium zagra w piątek, więc będzie mógł wykorzystać resztę. Bardzo inna obsada niż ta, jaka może wyglądać początkowa XI na zbliżających się Mistrzostwach Świata FIFA w Katarze. Thomas Müller, który w Koszulki Piłkarskie wrócił do składu reprezentacji przed Euro, miał w tym duży udział, będąc kapitanem tego wieczoru.
Podopieczni Hansiego Flicka byli pierwszym krajem, który zakwalifikował się do przyszłorocznego pokazu w Katarze w październiku – zapewniając pierwsze miejsce w grupie J – więc presja opadła w listopadowej przerwie międzynarodowej.
Kai Havertz i Gundogan w koszulka Niemcy dali podopiecznym Hansiego Flicka dwubramkową amortyzację przed przerwą, zanim pomocnik Manchesteru City strzelił 3:0 na początku drugiej zwrotki i skompletował dwie bramki. Jonas Hoffman w Koszulki Piłkarskie zdobył 1-4 w 64. minucie. Lukas Nmecha po raz kolejny miał bardzo mało czasu na popisanie się swoimi umiejętnościami. Następnym razem Flick powinien oddać mu właściwy strzał.
Müller w koszulka Niemcy po raz pierwszy wspomniał o samej grze: „Ogólnie rzecz biorąc, był to nasz udany występ. To nie był mecz strzelecki jak z Liechtensteinem. Ale dobrze poradziliśmy sobie z tym zadaniem”. Armenia zajmuje więc czwarte miejsce w grupie J z 12 punktami. Niemcy zakwalifikują się do Kataru 2022, Macedonia Północna zagra w play-offach. Müller może teraz wrócić do obowiązków klubowych, gdy Bayern zmierzy się w piątek z Augsburgiem.