Choď na obsah Choď na menu

Aubameyang przegapił rzut karny podczas przegranej 1:0 Kanonierów z Watford

Szef Arsenalu Mikel Arteta powiedział, że Pierre-Emerick Aubameyang pozostanie w rzutach karnych, mimo że nie trafił drugiego z rzędu w niedzielnym wygranym 1:0 meczu z Watford.
Aubameyang w Koszulki Piłkarskie nie trafił w ostatnie dwa rzuty karne, a jego ostatnia próba miała miejsce podczas przegranego 1:0 Kanonierów z Watford w niedzielne popołudnie.
Kanonierzy powinni być na prowadzeniu w przerwie, ale gol Bukayo Saki został wykluczony z gry na spalonym, zanim Ben Foster obronił rzut karny Pierre'a-Emericka Aubameyanga, strzelając ręką i kolanem. Frustracja napastnika trwała do drugiej połowy, gdy w Koszulka Arsenal trafił na celny strzał Martina Odegaarda, gdy stał na pozycji spalonej. Emile Smith Rowe strzelił jedynego gola w meczu.
Były obrońca Manchesteru United, Paul Parker, zaatakował kapitana Arsenalu Pierre-Emericka Aubameyanga za to, że nie był dobrym kapitanem i wprowadził do klubu swoje „złe zachowanie”. „Myślałem, że Aubameyang miał dzisiaj kiepski mecz. W Koszulki Piłkarskie nie trafił w rzut karny, powinien był zakończyć tę pierwszą szansę, którą strzelił Saka, która była spalona. Były napastnik Arsenalu i Anglii Wright powiedział Premier League Productions wkrótce po ostatnim gwizdku.
Po karze wielu kibiców Arsenalu w Koszulka Arsenal zaatakowało media społecznościowe, aby wezwać Lacazette jako główną karę klubu, ale zapytany, czy Aubameyang może teraz zostać zdjęty z rzutów karnych, Arteta odpowiedział: „Będzie kontynuował rzuty karne, jeśli będzie cieszę się, że to robię”.