Choď na obsah Choď na menu

Lukaku i Hazard nie wystąpią w Lidze Narodów przeciwko Włochom

Lukaku i Hazard odesłali do domu z obozu w Belgii z powodu obaw o kondycję, para nie pojawi się w Koszulki Piłkarskie w niedzielnym meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów przeciwko Włochom. Roberto Martinez ujawnił, że Eden Hazard i Romelu Lukaku doznali zmęczenia mięśni po przegranej 3:2 w półfinale z Francją.
Lukaku strzelił bramkę w półfinałowej porażce belgijskiej Ligi Narodów z Francją w tym tygodniu, ale nie pojawi się w meczu o trzecie miejsce. Napastnik Chelsea w Koszulka Belgia strzelił drugiego gola dla Belgii i grał pełne 90 minut w czwartek, podczas gdy Hazard zdobył także 74 minuty na boisku. Roberto Martinez powiedział, że Hazard i Romelu Lukaku mają przeciążenie mięśni w różnych obszarach, będą pracować z nimi w Belgii, aby jak najszybciej przygotować ich do pracy w klubach.
Po przegranej z Francją w półfinale Ligi Narodów w czwartek, Belgia zmierzy się z mistrzami Europy Włochami na stadionie Juventusu i będzie musiała postarać się o trzecie miejsce bez tej pary, która zajęła pierwsze i drugie miejsce na liście strzelców wszech czasów. Podczas gdy Hazard i Lukaku nie założą Koszulki Piłkarskie i nie zagrają przeciwko Włochom, nawet niektórzy z belgijskich graczy, których Martinez ma do dyspozycji, nie są zadowoleni z niedzielnego meczu.
Martinez powiedział, że Lukaku na razie zdejmie Koszulka Belgia i wróci do Belgii, a nie do Chelsea, co zostało uzgodnione przez londyński klub. „Oczywiście istnieje doskonałe zrozumienie między dwoma zestawami personelu medycznego i chcemy zrobić wszystko, co najlepsze dla gracza” – dodał.